Neděle, 2 dubna, 2023
aktuálně

Nádherná, praktická a za pár korún. Taká je dekorácia s plávajúcou sviečkou

Aj keď nás asi ešte pár upršených dní čaká, večery sa už prívetivom prostredí pergoly alebo na balkónoch v pohode tráviť dajú. Aby sme sa ale večer v externom priestore cítili čo najkomfortnejšie, určite príde vhod nejaké to nápadité osvetlenie. A presne také si dnes vyrobíme. Jednoducho, rýchlo, štýlovo, nekomplikovane a za zanedbateľný obnos peňazí. Dekoráciu s plávajúcou sviečkou, ktorá vdýchne večeru jemne romantickú atmosféru, totiž vyrobíte prakticky z čohokoľvek, čo už dávno máte doma.

Na výrobu dekorácie budete potrebovať:
uzoučkou vyšší pohárik (môžete použiť vázu alebo akúkoľvek inú nádobku, ktorá sa vám páči)
plávajúcu sviečku
ľubovoľnú prízdobu (v prípade tejto dekorácie máte neobmedzené možnosti. Môžete použiť absolútne čokoľvek. K letu sa samozrejme najlepšie hodia kvety, vetvičky alebo rastlinky, ale použiť môžete aj mušle, sklenené šošovky, perličky, kamienky, okruhliaky, umelé kvety, ratanové guličky, svetelné pásky, sklenené dekoratívne kvietky, atď.)
Ako budete pri výrobe postupovať:

pohárik alebo vázu, ktorý sme si pre tvorenie vybrali, si zo všetkého najskôr pekne vyčistíme a vyleštíme. V ušmudlanej sklenenej nádobke by vám odlesky sviečky nikdy nevynikli poriadne naplno
teraz si do pohára naukladáme pripravené dekorácie a vytvoríme z nich ozdobný aranžmán
keď máme skladané, doplníme pohárik vodou kúsok pod okraj
nakoniec vložíme do hotového pohára sviečku a zapálime
Tipy na záver:

zvláštnu pozornosť môžete venovať už samotnej sviečke. Čím pôvabnejší tvar a prevedenie zvolíte, tým krajšia dekorácia bude. Porozhliadnite sa poriadne na internete alebo v hobby obchodoch. Uvidíte, že zohnať peknú sviečku nie je vôbec žiadny problém. Za pár drobných sú k dostaniu sviečky napríklad ako kvetinky, kryštáliky, srdiečka, lístky, ornamentové sviečky, štvorcové sviečky a mnoho ďalších
táto praktická dekorácia vám nádherne rozsvieti hlavne vonkajšie priestory. Dekorácia s plávajúcou sviečkou je tak ideálna napríklad do pergoly. Pokiaľ navyše šikovne zvolíte vhodné ozdobné prvky, poslúži vám dekorácia aj ako praktický doplnok. Konkrétne ako odpudzovač otravných komárov, mušiek a iného nevítaného hmyzu.
Na to, aby praktická stránka dekorácie splnila tento svoj účel, pracujte s čerstvými bylinami, ktoré komáre odpudzujú. Medzi tie patrí pelargónia, citrónová tráva, medovka, mäta, rozmarín, levanduľa, bazalka alebo nechtík lekársky.

byliny samozrejme môžete nahradiť aj vonnými olejčekmi, ktoré len jednoducho primiešate do vody. Proti komárom vám pomôže citronelový alebo čajovníkový olejček.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články